נורית ענבר-וייס
טיפול נפשי וייעוץ בירושלים ובצור-הדסה 

   

  אודותיי

דף הבית >> אודותיי
פסיכותרפיסטית מנוסה בגישה פסיכואנליטית-אינטגרטיבית.

סיימתי תואר בוגר בפסיכולוגיה ולימודים משלימים במדעי הרוח (בהצטיינות יתרה) ותו
אר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית (בהצטיינות), שניהם מטעם האוניברסיטה העברית.
בשנת 2012 השלמתי את התוכנית התלת-שנתית "פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב" (מכון דמות ואוניברסיטת תל-אביב), המשלבת ידע טיפולי ממסורות מזרחיות ומערביות. בתכנית זו שלוש חטיבות לימוד עיקריות: פסיכותרפיה באוריינטציה בודהיסטית, פסיכותרפיה באוריינטציה דאואיסטית ופסיכותרפיה ממוקדת גוף. 

כיום חברה באיגוד הישראלי הרב-תחומי לפסיכותרפיה ובקבוצת 'פסיכואתיקה', ולומדת לדוקטורט באוניברסיטת בר-אילן, במסלול 'פסיכואנליזה ופרשנות'.    

בשנים שחלפו מאז סיום לימודיי אני ממשיכה ללמוד ולהתפתח מבחינה מקצועית, באמצעות קריאה וכתיבה, קבלת הדרכה על עבודתי, השתתפות בהכשרות ודיאלוג מתמיד עם אנשי מקצוע נוספים. במהלך השנים רכשתי ניסיון טיפולי מגוון. אני מטפלת במבוגרים ומתבגרים בגישה המשלבת התבוננות פסיכואנליטית עם רוח התוכנית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית, וכן מרכיבים ודגשים מגישות טיפוליות נוספות, בהתאם לצורך. מקבלת בברכה אנשים בכל טווח הגילים ומכל המגזרים ואורחות החיים, ומשתדלת לגלות רגישות להשקפות עולם שונות.  

התמחות מקצועית נוספת שלי היא בהערכה ומדידה פסיכולוגית, במסגרת עבודתי במרכז הארצי לבחינות והערכה בין השנים 1995-2015. בין היתר ניהלתי במשך שמונה שנים מכון ציבורי לאבחון לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז בקרב צעירים, המבוסס על מערכת מבחנים ממוחשבים שהייתי שותפה בפיתוחה.

אני מתרגלת יוגה ויש לי עניין מתמשך במסורות הרוחניות של מזרח אסיה ובחיבורים בין פסיכולוגיה למדעי הרוח.  תחומי העניין והעיסוק שלי אמנם מגוונים, אך עבורי כולם חלק משלמות אחת והם מזינים זה את זה. 

ילידת 1971, נשואה ואם לשלוש.  

 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים